Psychopozytywne Planszówki

Psychopozytywne planszówki to cykliczne wydarzenia, które organizowane są wraz z Fundacją Psychopozytywni oraz Fundacją Edukacyjną Nausika.
 
Wydarzenia są absolutnie bezpłatne oraz otwarte dla wszystkich, ponieważ zależy nam, aby każdy, kto potrzebuje, mógł skorzystać z naszej inicjatywy. 
Spotkania od 2023 roku odbywają się w Hubie Pani Nausika, w Krakowie na ul. Święto Krzyża 11.
 
Dlaczego to robimy? 
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Eksperci przewidują, że do 2030 roku stanie się także pierwszą najczęściej diagnozowaną jednostką chorobową na świecie. Na świecie choruje na nią aż 350 milionów ludzi, w Polsce – 4 miliony. 
źródło. www.gov.pl
 
Według Ministerstwa Zdrowia średnio 15 osób dziennie w Polsce popełnia samobójstwo, dla porównania w wypadkach drogowych ginie codziennie 6 osób. 
 
Według sondażu, przeprowadzonego w pierwszej połowie lutego, 2022 na reprezentatywnej próbie 1040 dorosłych Polaków, 61,4% respondentów stwierdza u siebie minimum jeden z objawów depresji, trwający co najmniej 2 tygodnie.
 
Naszą misją jest człowiek, który znajduje się w centrum wszystkiego. Chcemy nieść radość, miłe towarzystwo, uśmiech oraz pozytywne emocje! 
 
Co oferujemy uczestnikom?
1) Wsparcie psychiczne. 
2) Poczucie przynależności do społeczności, która ma za zadanie walczyć z samotnością, depresją, alienacją i innymi zaburzeniami psychicznymi. 
3) Rozmowę. 
4) Możliwość poznania nowych znajomych, przyjaciół a być może i miłości. 
5) Dużej dawki dobrej zabawy i śmiechu.
6) Miło spędzony czas nad planszą gier.
7) Darmową, włoską pizzę i wege przekąski, aby nikt głodny nie wyszedł ze spotkania. z Nami.
8) Propagowanie zdrowia psychicznego.
 
„Wydarzenie współorganizowane przez Fundację Edukacyjną Nausika, w ramach projektu „Psychopozytywne Planszówki EKS”, dofinansowane ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności.”

Jeżeli chcesz pomóc rozwijać projekt napisz do mnie. Każda pomoc jest bezcenna tak jak ludzkie życie 🙂